Warsztaty tynkowania gliną w 2018 roku

Kładzenie tynków to chyba najprzyjemniejsza (choć też dość wymagająca) część budowy naturalnego domu. Zapraszamy na warsztaty tynkowania gliną, gdzie zapoznacie się z niezbędną teorią i wszystko sprawdzicie w praktyce.

CO? Warsztaty tynkowania gliną

GDZIE? Majdan k. Wołomina, ok. 30 km od centrum Warszawy

KIEDY? 28 kwietnia – 1 maja 2018 roku (I tura) oraz 31 maja – 3 czerwca 2018 roku (II tura)

CENA: 200 zł za osobę (nocleg i wyżywienie w cenie)

tynkowanie gliną

Warsztaty tynkowania gliną – co będziemy robić?

Rozpoczynamy 28 kwietnia o godzinie 16 (w przypadku II tury 31 maja, również o godzinie 16). Prosimy o punktualne przybycie. Pierwszego dnia zapoznamy się, oprowadzimy po budowanym domu i pokażemy, co będziemy robić. Właściwe prace rozpoczniemy następnego dnia z rana.

W ciągu trzech dni przygotujemy masę na gliniane tynki „od zera” – z gliny wykopanej z ziemi oraz wody. Pokażemy, jaką gęstość powinna mieć idealna mieszanka na poszczególne warstwy tynku. Opowiemy o dodatkach. Zabezpieczymy wstępnie kostki słomy gliną (tzw. obrzutka), położymy pierwszą i drugą warstwę tynku, a także spróbujemy swoich sił przy ostatniej – wykończeniowej. Po ciężkiej pracy, wieczorami, trochę relaksu: ognisko, film lub planszówki.

Warsztaty zakończymy 1 maja (II tura: 3 czerwca) po obiedzie – tak, by po południu móc jeszcze odpocząć i spokojnie wrócić do domów. Istnieje możliwość zostania dłużej i dalszej pomocy przy tynkowaniu lub innych pracach na naturalnej budowie – zainteresowanych prosimy o kontakt.

Drugie wydarzenie w dniach 31 maja – 3 czerwca 2018 roku: warsztaty tynkowania gliną odbędą się, gdy zbierze się pięcioro chętnych.

Uwaga, liczba miejsc ograniczona! Chcemy, aby każdy miał okazję popracować na każdym stanowisku (przygotowanie masy, obrzutka, pierwsza warstwa tynku…) i wyniósł z tych warsztatów jak najwięcej. W celu rezerwacji miejsca prosimy o kontakt i wpłacenie 50 zł zaliczki od osoby.

Miejsce, nocleg i jedzenie

Warsztaty odbędą się na budowie powstającego domu ze słomy i gliny, niedaleko Warszawy. Po zapisaniu się podamy dokładny adres. Niezmotoryzowanym pomożemy w dojeździe.

Nocleg planowany jest na miejscu – we własnych namiotach, w kontenerze mieszkalnym lub wewnątrz budowanego domu (do ustalenia). Prosimy wziąć ze sobą przynajmniej karimaty i śpiwory.

Pierwszego dnia zapewniamy kolację, w kolejnych dwóch dniach wszystkie trzy posiłki, ostatniego – śniadanie i obiad. Menu wegetariańskie.

Wolontariat podczas warsztatów tynkowania

Jeśli nie masz kasy, a też chciałabyś bądź chciałbyś wziąć udział w warsztatach, nic straconego! Potrzebujemy jednej lub dwóch osób, które pomogą nam w przygotowaniu posiłków i przy innych drobnych sprawach organizacyjnych. Czasu na tynkowanie też oczywiście się trochę znajdzie. Po więcej informacji pisz na podany poniżej adres e-mail.

Jeden z efektów I tury warsztatów możecie zobaczyć na Facebooku Siedmiu wierzb.

Warsztaty tynkowania gliną w 2019 roku

Jeszcze nie zaplanowaliśmy żadnych warsztatów na 2019 rok. Jeśli jednak  byłabyś/byłbyś nimi zainteresowana/-y (albo po prostu pomocą na budowie i zobaczeniu, jak to wszystko naprawdę wygląda), napisz na siedem.wierzb@gmail.com.

Oznacz Trwały odnośnik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *