My gościnnie – Siedem Wierzb w innych mediach (i nie tylko)

Lubimy opowiadać o budowie domu ze słomy i gliny, dzielić się wiedzą, a także sposobami na bardziej zrównoważone życie. Gdzie mogliście nas zobaczyć i posłuchać?

Rozmowy o końcu świata, TVN24

1.01.2022, godz. 18 – Noworoczne Rozmowy o końcu świata miały być pozytywne. Chciano pokazać osoby, które coś robią. Jakimś przypadkiem na pięć minut trafiliśmy tam i my, choć zbytnio optymistycznie, delikatnie mówiąc, przyszłości ludzkości nie widzimy. Oczywiście mówiliśmy sporo więcej, niż zmontowano, ale coś tam o tym naturalnym budowaniu zostało na antenie.

Odcinek z naszym skromnym udziałem obejrzeć możecie na platformie TVN24 GO. Szukajcie w ostatniej ćwiartce tych Rozmów o końcu świata.

Zielona Interia – podcast Przemysława Białkowskiego

10.06.2021 — Niedługa rozmowa o budowaniu domu ze słomy i gliny, w której w skrócie poruszyliśmy chyba wszystkie najważniejsze kwestie. Przemysław Białkowski pytał między innymi o wątpliwości i mity związane z naturalnymi budynkami. Co z wilgocią, a co z elektryką? Jak gruba powinna być ściana ze słomy?

Dla tych, którzy dopiero poznają temat budownictwa naturalnego:
Siedem wierzb w Zielonej Interii.

Brzmienie Świata z lotu Drozda

28.04.2021 — Pierwsze urodziny Brzmienia Świata. W odcinku urodzinowym trochę mniej byliśmy gośćmi, raczej to my gościliśmy Pawła Drozda. Mówimy tu wyjątkowo mało o budowie słomiano-glinianego domu (więcej w tej kwestii działo się za kulisami), a dajemy się poznać z trochę bardziej prywatnej strony.

Zapraszamy Was na spacer po okolicznych łąkach! Odcinek specjalny Brzmienia Świata z lotu Drozda z udziałem naturalnych budownicznych.

Webinary Stowarzyszenia Kurka Wodna

21.01.2021 — Ze Stowarzyszeniem Kurka Wodna na przełomie 2020 i 2021 roku spotkaliśmy się aż trzy razy. Za pierwszym razem chcieliśmy zastanowić się, czy naturalne budownictwo może zaradzić kryzysowi klimatycznemu. Dlaczego jego popularyzacja jest potrzebna? Drugie spotkanie poświęciliśmy temu, jak dobrze budować naturalnie w Polsce – z jakich materiałów, w jakich warunkach. A jeśli wybieramy technologię strawbale i słomę jako izolację, o czym należy pamiętać już na etapie projektowania? Trzeci wieczór to już sama praktyka. Podczas niego podzieliliśmy się własnymi doświadczeniami z budowy słomiano-glinianego domu.

Zobacz wszystkie webinary z cyklu „Budujemy dom ze słomy i gliny”.

Myśli Gonitwa

20.03.2019 — Dwadzieścia minut to nie dużo, by opowiedzieć o budowie samemu domu ze słomy i gliny – tyle właśnie mieliśmy czasu podczas 36. Myśli Gonitwie w Localu na warszawskim Mokotowie. Niestety nie powstał zapis tego spotkania (a przynajmniej my nic o nim nie wiemy), ale zachowało się trochę zdjęć.

Komentarze wyłączone.