Budujemy dom ze słomy i gliny – webinary Kurki Wodnej

Wraz ze stowarzyszeniem Kurka Wodna z Katowic zapraszamy na cykl spotkań online zatytułowany „Budujemy dom ze słomy i gliny”.

Budujemy dom ze słomy i gliny – w dużej mierze sami. Sporo musieliśmy się przed tym nauczyć, wciąż też podczas tej budowy się uczymy. Tą wiedzą o naturalnym budownictwie i praktycznym doświadczeniem z własnego placu budowy dzielimy się na tej stronie, Facebooku oraz Instagramie.

Teraz, zaproszeni przez stowarzyszenie Kurka Wodna, chcielibyśmy podzielić się nimi również podczas nadchodzących spotkań online. Opowiemy ogólnie o naturalnym budownictwie, w kontekście klimatu i środowiska, oraz o wyzwaniach z nim związanych. Przy okazji postaramy się rozwiać parę wątpliwości dotyczących domów ze słomy i gliny w polskim klimacie. Pokażemy też, jak to wszystko wygląda w praktyce.

Spotkanie 1 – 26 listopada 2020 roku, godz. 18

Czy naturalne budownictwo uratuje świat?

Dlaczego budujemy dom naturalnie? I czym tak w ogóle jest naturalne budownictwo? Czy może być odpowiedzią na kryzys klimatyczny? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć podczas pierwszego spotkania – przede wszystkim jako budujący swój dom praktycy, którzy bynajmniej nie stronią od teorii i chcą wiedzieć jak najwięcej.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1119948301761909/.

Zapis spotkania Czy naturalne budownictwo uratuje świat? w serwisie YouTube

Jeśli ktoś woli czytać, polecamy artykuł powstały po tej prezentacji, w który zastanawiamy się, jak naturalne budownictwo może pomóc klimatowi. Nagranie dostępne zaś jest tu:

Spotkanie 2 – 17 grudnia 2020 roku, godz. 18

Jak dobrze budować naturalnie w Polsce?

„Dom ze słomy i gliny może i jest dobry, ale nie sprawdzi się w naszym klimacie” – z takim twierdzeniem podczas naszej budowy spotkaliśmy się nie raz. Tymczasem w Polsce da się budować naturalnie. Trzeba tylko wiedzieć, jak to robić dobrze – tak by dom był ciepły, energooszczędny oraz przyjazny środowisku, klimatowi i człowiekowi.

Jeśli zaś ktoś woli czytać, polecamy lekturę przeglądu technologii naturalnego budowania dla Polski oraz omówienia, jak dobrze budować ze słomy w naszym kraju – artykułów w dużej mierze pokrywających się tematycznie z tym webinarem. Podczas spotkania zdążyliśmy poruszyć dużo więcej tematów, o których wkrótce na tej stronie.

Spotkanie 3 – 21 stycznia 2021

Budowa domu ze słomy i gliny w praktyce

Po solidnej dawce teorii czas na praktykę. Jak tak naprawdę wygląda naturalne budowanie w Polsce? Podczas ostatniej części opowiadamy o własnych doświadczeniach: o problemach, na które się natknęliśmy, i wyzwaniach, którym musieliśmy stawić czoła. A także o tym, że naturalne budowanie – i ogólnie budowanie samemu – jest fajne.

Link do wideo: https://youtu.be/rZnocn7QVTQ

webinar budujemy dom ze słomy i gliny

Więcej o nas

Chcecie wiedzieć więcej, kim jesteśmy i co robimy? Zajrzyjcie do zakładki O nas. Piszemy tam m.in. o tym, dlaczego budujemy dom ze słomy i gliny oraz skąd się wzięło Siedem wierzb. Zobacz tam także, gdzie gościnnie opowiadaliśmy o naturalnym budowaniu.

O stowarzyszeniu Kurka Wodna przeczytajcie więcej na stronie: http://kurkawodna.org/.

Oznacz Trwały odnośnik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *