Warsztaty budowy domu z kostek słomy (straw bale)

Dom nie musi być z betonu czy cegły. Przyjedź na warsztaty straw bale i sprawdź, jak można budować naturalnie. Tym razem w roli głównej sama słoma.

CO? Naturalny zdrowy i ciepły dom ze słomy i gliny budowany w dwóch technologiach: częściowo z kostek słomy (straw bale), a częściowo z gliny lekkiej (glina lekka wymieszana ze słomą). Na przełomie czerwca i lipca zapraszamy do zapoznania się z tą pierwszą. Będziemy wybierać najlepsze kostki, kompresować je i wznosić z nich ściany prawdziwego domu, czyli po prostu naturalnie budować.

GDZIE? Majdan k. Wołomina, ok. 30 km od centrum Warszawy

KIEDY? 30 czerwca – 2 lipca 2017 roku

CENA: 150 zł
 

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

 
Naturalne budowanie jest fajne! Wybierz się na warsztaty i przekonaj się o tym, że alternatywnie można również mieszkać.

Zapewniamy niezapomnianą przygodę z naturalnymi materiałami budowlanymi, mnóstwo ćwiczeń ze słomą w ciągu dnia ­– podrzucanie, zgniatanie i pakowania, a poza tym wikt, wodę pitną i ze studni, sławojkę. Wieczorami proponujemy ognisko i opowieści o gwiazdach oraz parę innych atrakcji.

Oferujemy nocleg pod siedmioma wierzbami (na miejscu ­– w namiocie, w sztabie lub w słomie pod dachem konstrukcji) lub – w zależności od liczby chętnych – pod tradycyjnym dachem kilka kilometrów od placu budowy (wraz z dojazdem).

Chcemy dzielić się wiedzą, bo słoma i glina to naprawdę fajne, zdrowe materiały budowlane – niezależnie od tego, czy chcecie zbudować ul, garaż, warsztat, domek letniskowy czy całoroczny dom. Dlaczego niniejsze warsztaty straw bale (a także te z gliny lekkiej, zaplanowane na 15–17 czerwca) nie są drogie. Potraktujcie tę opłatę jako zrzutkę na jedzenie i picie.

Jeśli chcesz wziąć udział w warsztatach, prosimy o kontakt. Potwierdzeniem chęci udziału jest wpłata zaliczki w wysokości 50 zł.

 

Odpowiedzi na wszelkie pytania udzielają:

Ula, tel. 791 462 452, siedem.wierzb@gmail.com
Marek, tel. 725 076 058

Inne warsztaty pod siedmioma wierzbami:

warsztaty z gliny lekkiej (gliniano-słomiane bloczki) – 15–17 czerwca 2017 roku
– tynkowanie gliną – lipiec / sierpień
– podłoga gliniana – sierpień / wrzesień
– tynk marokański – tadelakt – wrzesień / październik

kostki słomy na warsztaty stawbale, słoma

bezpośredni odnośnik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *